• 03
  • EYL
  • 0
Foto
Autor

Meme Büyütme (Mammoplasti) Ameliyatı

   Meme büyütme, memenin boyutunu değiştiren cerrahi bir işlemdir. Memelerinin küçük olduğunu düşünen veya asimetrik meme problemi yaşayan hastalarda sık tercih edilen bir ameliyattır. Meme büyütme ameliyatı görümünüzü güzelleştirir. Bireyin kendisine duyduğu özgüven artar.

Ameliyatın Nasıl Planlanır?

   İlk muayenenizde Uzman Hekiminiz cilt tonunuza bakacak size en uygun yöntemi belirleyecektir. Memelerinizde sarkma varsa doktorunuz bunu da dikleştirmeyi önerebilir. İstekleriniz doğrultusunda hekiminiz size en uygun yöntemi belirleyecektir.

Ameliyata Hazırlanma Süreci Nasıl Geçer?

   Plastik cerrahınız, ameliyat hakkında size detaylı bilgi verecek sigara yeme içme hakkında size önemli tavsiyelerde bulunacaktır.

Hangi Anestezi Tercih Edilir?

Meme büyütme ameliyatını genel anestezi altında yapmayı tercih etmekteyiz.

Ameliyat Süreci Nasıl Geçer?

   Protezin yerleştirilmesi, bireyin meme yapısına, doktoru ile verdiği ortak karara bağlıdır. Kesi, memenin göğüs duvarıyla birleştiği noktada veya meme başının altındaki koyu renkli gölge çevresinde açılır. Bazen koltuk altı çevreside tercih edilmektedir. Burada dikkat edilen husus kesi izinin dikkat çekmeyecek yerde olmasıdır. Sonra ki süreç meme dokusunun ardından göğüs kaslarının ardından bir cep oluşturulabilecek şekilde kaldırılır ardından istenen büyüklükteki protez bu bölüme yerleştirilir. Ameliyat genellikle 1- 2 saat sürmektedir. Ameliyattan sonraki gün yerleştirilen drenler çıkartılır ve hasta taburcu edilir.

Ameliyat Sonraki Süreç Nasıl Geçer?

   Ameliyattan sonraki birkaç gün rahatsızlık ve hassasiyet hissedebilirsiniz. Hasta 24- 48 saat arasında ayağa kalkarak kişisel ihtiyacını (tuvalet ) giderebilir. Ameliyattan 2 gün sonra hastanın gazlı bezleri alınır. Meme başlarında yaklaşık 2 hafta yanma hissi olabilir ancak bu morluklar geçince gidecektir. Memede ki şişliğin tamamen ortadan kalkması 2-4 hafta sürebilir. Ameliyat sonrası hastanın memesi daha dolgun ve doğal görünür.

   Ameliyat sonrası işinizin gerektirdiği aktivite seviyesine bağlı olarak birkaç gün içersinde iş hayatınıza dönebilirsiniz. İlk haftalarda memeleriniz uyarılmaya karşı hassas olacağından dolayı fiziksel temastan kaçınılmalıdır. Yaklaşık bir ay sonra memelerinizde acı ve hassasiyet kalmayıp normal hissiyata dönmüş olacaktır.

   Kadınlar edindikleri sonuçtan oldukça memnun olup sosyal hayatına daha özgüvenli bir şekilde dönmektedir. Hastanın memnuniyeti ne kadar fazla ve keyifliyse ameliyatta bir o kadar başarılı geçmiş demektir.

MEGAPARK HASTANESİ, SAĞLIKLI GÜNLER DİLER. EMİN ELLERDESİNİZ…

 

Yorum (0)

Yorum Yazın